PROČ SI VYBRAT DŘEVĚNÝ NÁBYTEK DO MALÝCH PROSTOR?

Malé prostory vyžadují výběr nábytku, který nám umožní je vhodně uspořádat a zároveň zachovat specifickou, jednotnou estetiku. Proto bychom měli vybírat nábytek, který je nejen funkční, ale také odolný proti mechanickému poškození a poškrábání. Proto je dřevěný nábytek ideální pro malý obývací pokoj nebo ložnici. Dřevěný nábytek, zejména nábytek z tvrdých dřevin, jako je dub nebo buk, se vyznačuje velkou odolností a dlouhou životností, na rozdíl od nábytku z materiálů podobných dřevu. A nezapomeňte, že v malém prostoru je mnohem obtížnější provést renovaci - zbavit se starého nábytku a přinést nový. Proto je lepší zvolit do ložnice a obývacího pokoje dřevěný nábytek, kterému běh let dodá šarm a charakter a který za námi zůstane desítky let, ne-li celý život.

Nezapomeňme také, že dřevěný nábytek do obývacího pokoje a ložnice, jako je dřevěná komoda, dřevěná vitrína, dřevěná postel nebo dřevěný stůl, lze snadno obnovit nebo mu dát zcela nový vzhled. V malých prostorech je mnohem snazší nábytek poškrábat nebo do něj narazit, ale dřevěný nábytek lze jednoduše jemně obrousit, poté impregnovat a nakonec natřít bezbarvým olejem nebo voskem, případně natřít libovolnou barvou. Pak nejenže zakryjeme stopy po jejich používání, ale také osvěžíme design našeho interiéru.

skrin-rustyk

DŘEVĚNÝ NÁBYTEK DO OBÝVACÍHO POKOJE A LOŽNICE - JAKÝ ZVOLIT A JAK HO ZAŘÍDIT?

Pokud jde o dřevěný nábytek do obývacího pokoje, jako je dřevěná komoda, dřevěná vitrína nebo TV skříňka, vyplatí se vsadit na jejich funkčnost. Snadno můžeme vytvořit celé nábytkové stěny, tj. uspořádat nábytek vedle sebe tak, aby se téměř dotýkal. Podobně můžeme zařídit dřevěný nábytek do ložnice, tedy prostorné dřevěné komody, dřevěné skříně a dřevěné postele, které nám umožní využít každý metr čtvereční malého prostoru a zároveň jej učinit pohodlným a funkčním. Měli bychom však mít na paměti, že takový dřevěný nábytek by měl pocházet z jedné kolekce a tvořit harmonický celek. Proto je důležité, aby byly vyrobeny z masivního dřeva, protože v případě poškození je můžeme snadno obnovit, místo abychom kupovali nový kus nábytku, který bude obtížné sladit s ostatními, aniž bychom zničili jejich ucelenou kompozici.

regal-iron

Do ložnice a obývacího pokoje také rozhodně volme dřevěný nábytek s jednoduchým, ale elegantním vzhledem a jemnějšími tvary namísto rustikálního, koloniálního nebo industriálního nábytku. Proto vybírejme dřevěný nábytek ve skandinávském, klasickém nebo moderním stylu bez zbytečných ozdob na čelních plochách. Můžeme také sáhnout po nábytku s minimalistickými úchytkami decentně zakomponovanými do jeho linií namísto těch s masivními úchyty. Do obývacího pokoje a ložnice bychom také rozhodně měli zvolit dřevěný nábytek na nožičkách - otevřeme tak prostor nad podlahou, díky čemuž se veškerý nábytek odlehčí. Zajímavým způsobem, jak opticky zvětšit malé prostory, je prosklený nebo otevřený dřevěný nábytek. Elegantní dřevěná vitrína nebo dřevěná knihovna, stejně jako závěsné dřevěné police, které lze zavěsit na stěnu nad postel nebo komodu a poskytnout tak další prostor pro knihy, květiny nebo drobné dekorace.

vitrina-sara