Menu
INFOLINKA: +420 466 566 960

Váš košík je prázdný.

Klepadla na dveře, která vykouzlí úsměv vašim hostům

Patří klepadla na dveře 21. století?

Rozhodně ano! Klepadla – tento designový prvek byl dříve především praktický, ale už od začátku vyjadřoval styl a hodnoty domu, na který jste přišli zaklepat. Proto pokud jste se rozhodli ozdobit dveře, nepochybně máte představu o vzhledu a stylu. Věříme, že v naší nabídce netradičních i těch klasických klepadel si jistě vyberete. Detailní práce a pečlivě zvolené kovy vydrží na vašich dveřích roky krásné a téměř bez změny. Klepadla u nás najdete především v rustikálním stylu, kterému sluší masivní dřevěné dveře. Už se těšíte, jak se to u vás bude po zaklepání příjemně rozhléhat? 

Z jakého materiálu vyrábíme klepadla?

Nejčastěji u nás najdete klepadla z litiny. Ta nám dává dostatek prostoru při jemnějším zdobení ale zároveň je pevná a odolná. Litinová klepadla SEART vám budou sloužit mnoho a mnoho let a rozhodně neztratí na kráse. Klepadla u nás najdete v jemnější měděné barvě i v černém lakování. 

Mají klepadla stále své zákazníky?

Ano, klepadla si stále nachází nové zákazníky a najdete je i na dveřích moderních a mladších rodin. Připevněte si na dveře stylové klepadlo a uvidíte, že každý další host bude přecházet váš práh s mnohem širším úsměvem, než dřív. Připravte se však, že bude chtít zaklepat i při odchodu.

 

 
 
Styl a elegance nikdy nevyjde z módy. Pořiďte si klepadlo na dveře, které potkáte už jen ve filmech.
1

Klepadla – vizitky domu

Překvapte své hosty ještě před příchodem! Klidně stůjte za dveřmi a pozorujte kukátkem reakce na klepadlo, jistě to bude stát za to. Rozzářené pohledy, přirozené úsměvy i zájem, se kterým bude chtít každý zaklepat na dveře vás bude bavit mnoho měsíců po té, co nové klepadlo nainstalujete na dveře. 

Klepadla patří mezi méně časté detaily, které na dveřích můžeme vidět. Ovšem zájem o ně je na vzestupu a není se čemu divit. Klepadla se skvěle hodí k oblíbeným dřevěným dveřím. Jedná se o jedinečný a snadno zapamatovatelný prvek. Klepadla jsou také opředena až pohádkovou mlhou, při které se každému vybaví příběh z dětství a při zaklepání snad i čeká, že ho dveře za klepadlem přenesou do jiného světa. Pokud se tedy chcete odlišit a ukázat styl nejen v domě, ale i před ním, pak je klepadlo na dveřích tou správnou volbou.

Na detailech klepadel záleží

Na e-shopu SEART.cz najdete nejčastěji litinová klepadla. Tento materiál jsme vybrali pro jeho odolnost stárnutí i povětrnostním podmínkám. Zároveň nám však dává dostatek prostoru při jemném zdobení a ruční práci, která výrobu každého klepadla doprovází. V široké nabídce si můžete vybrat klasičtější klepadla jednoduchého tvaru i ta s hlavou lva – klasikou mezi klepadly. 

Nedržíme se však pouze klasiky a i vy se můžete snadno odlišit. Klepadla ve tvaru ruky, datla či bohatě zdobené detaily bez zvířecích tvarů vás jistě osloví stejně jako hosty, kteří se už nemohou dočkat, až zaklepou. 

Barevnost je naproti tomu širokému rozsahu tvarů a detailů celkem střídmá. Vybrat si můžete klepadla černá nebo s jemnou patinou. Tyto barvy ladí s přírodní úpravou dřeva i mnoha barevnými variantami laků a finálních úprav. 

Stylová rustikální klepadla

O tom, jak výrazným prvkem klepadlo je, už jsme mluvili. Klepadlo dokáže ještě před vstupem do domu naťuknout, jaká atmosféra a styl zařízení na vás čeká uvnitř. Proto při výběru klepadla myslete především na to, aby korespondovalo s vnitřním zařízením interiéru a pouze ho doplňovalo. 

Klepadla díky své dlouholeté minulosti automaticky patří především do oblíbeného rustikálního stylu. V domácnostech či na chatách zařízených masivním nábytkem, ocelovými doplňky a příjemnou a hřejivou atmosférou se takové klepadlo s patinou skvěle hodí. Zvuk klepadla na dřevěných dveřích je mnohem příjemnější než klasický elektrický zvonek, a tak mezi další přínosy můžete zařadit i jeho zvuk.

Klepadlo na dveřích však musí být doplněno i vhodnou klikou a kováním. Na to nezapomínejte, aby ze zamýšleného honosného výsledky nezbyla jen podivná groteska, která nedává smysl ani vám, ani přicházejícím hostům. Zvolte starožitné kovové panty a zdobenou kliku, díky tomu budete mít jistotu celistvého výsledku a dokonalé atmosféry starých časů.

Klepadla přímo od výrobců SEART

Jak nás napadlo vyrábět klepadla? Skvěle to sedí k dalším kouskům – především nábytku z masivního dřeva a oceli. Ten je právě nejčastěji v rustikálním či industriálním stylu a odtud už to bylo jen pár kroků k litinovým klepadlům nejrůznějších tvarů. Jako výrobci se můžeme zaručit za dokonalou jemnou práci a pečlivý výběr materiálů tak, abyste byli s naším klepadlem opravdu dlouho spokojeni.