Menu
INFOLINKA: +420 466 566 960

Váš košík je prázdný.

Nohy ke stolu

PROČ NABÍZÍME PODNOŽE?

Máte jasnou představu, jak by měl váš stůl vypadat? Pokud se vaše představa neshoduje s nabídkou v obchodech, nenechte se zastavit a zkompletujte si vlastní stůl. K dřevěné desce nabízíme mnoho variant kovových podnoží! Pro jídelní i konferenční stolky si můžete vybrat ocelové nohy v různých stylech – masivní rustikální i jemné podnože ke stolu z užších prutů. Vytvořte si vlastníma rukama stůl, který bude přesně podle vašich představ.

NA CO SE DAJÍ PODNOŽE VYUŽÍT?

Rustikální charakter interiérů je příležitostí k vytvoření ideálního prostoru pro práci i odpočinek. Podnože se dají použít pro stoly, stolky, nábytek nebo židle. Jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů a zajistí bezproblémové, dlouhé a pohodlné používání daného kusu nábytku, zaručují jeho pevnou stabilitu i jedinečný styl a charakter. 

JAKÉ PODNOŽE NABÍZÍME?

Široká nabídka nábytkových nohou zaručuje výběr vhodného modelu z hlediska tvaru, velikosti nebo barvy. To umožňuje vytvořit nový, originální model nábytku nebo například obnovit starý, nudný stůl novým prvkem. Existuje mnoho možností použití nohou, vše záleží na vašich potřebách a představivosti. Nábytkové nohy se dodávají v černé barvě, která se hodí do jakéhokoli stylu interiéru, a v ocelové barvě, která imituje verzi zestárlé oceli. Ta je ideální pro loftové a industriální styly. Díky tomu máte mnoho možností, jak nohy přizpůsobit nábytku podle dekorativních hledisek i funkčních aspektů.

 

 
 
Vyberte si jednotlivé nohy k nábytku a upravte či modernizujte svůj stávající nábytek a dodejte bydlení novou jiskru.
1

 Nábytkové nohy – k čemu se hodí?

Pomocí kovových nebo ocelových stolových nohou si můžete stůl nebo celou pracovní plochu zařídit sami. Stačí přišroubovat nohy k dřevěné desce a vytvoříte tak průmyslový nebo starý pracovní stůl, případně i rýsovací stůl pro tvorbu výkresů a návrhů. Kromě nábytkových noh pro stoly a psací stoly (vysoké nohy) nabízíme také nízké nábytkové nohy, ze kterých můžeme sestavit zajímavě vypadající taburety, lavice, konferenční stolky nebo noční stolky. Takový nábytek dokonale zapadá do stylu loft, který využívá kombinaci kovu, dřeva a skla.

Nohy ke stolu - které vybrat?

Nabízíme širokou škálu stolových nohou, jako jsou nízké a vysoké nohy ve tvaru X, které používají silnou plochou tyč se střídavě vyvrtanými otvory pro snadné připevnění k desce stolu, pak také nohy ke stolu ve tvaru A, jednoduché nohy, harmonické sady stolových nohou, rustikální sady lavicových nohou, dvojité tyčové nohy, ocelové nohy s rohem nebo čtvercové podnože stolů. 

Při výběru stolových nohou byste se měli řídit kompoziční provázaností připravovaného uspořádání v místnosti. Je proto třeba pečlivě následovat aspekty stylu v interiéru a také používané barvy. Je důležité zajistit, aby jednotlivé prvky použité v prostoru spolu ladily. Nebojte se přizpůsobit vše představě, kterou o svém prostoru máte. Dekorativní modely nohou ke stolu lze použít k zpestření prostoru s důrazem na nekomplikovanou eleganci. Jednoduché varianty ocelových nohou lze naopak použít jako decentní doplněk jemného stylu nebo mírně experimentálního designu v interiéru. Jistě, rozhodující roli zde hraje důraznost, kterou chcete jednotlivým kusům nábytku v místnosti dopřát. 

Výběr nábytku je individuální záležitostí, proto je důležité vědět, jakého efektu chcete jednotlivými designovými prvky dosáhnout. Rozhodnutí v této oblasti nelze ponechat náhodě, protože to může vést k neucelenému vzhledu pokoje. Cílem je přece vytvořit uživatelsky příjemnou místnost z funkčního i vizuálního hlediska.

Kovové nohy – moderní styl spojený s tradičními postupy

Máte rádi nábytkové doplňky v moderním vintage stylu? Nebo snad dekorace a staré předměty, které dodají vašim pokojům retro nádech? V našem dobře zásobeném obchodě nabízíme nejen rustikální úchytky a nábytkové knoflíky, ale také spoustu dalších nádherných předmětů, které vyrábíme ručně starými postupy! Sortiment zahrnuje mimo jiné stolové nohy, které můžete připevnit k desce stolu a vyrobit si tak stůl svých snů. Pokud si komponenty zakoupíte samostatně, můžete popustit uzdu své fantazii a kreativitě a sami si vytvořit kus nábytku přesně podle svých potřeb.

Všechny naše nábytkové nohy vyrábíme ručně a tradičními postupy s podporou nových technologií. Díky tomu je každá stolová noha a podnož jedinečná a propracovaná do nejmenších detailů. K výrobě používáme odolné materiály, jako je litina a ocel. Materiály zajišťují výjimečnou odolnost a trvanlivost výrobků v kategorii nábytkových nohou. Všechny nohy jsou pěkně opracované a impregnované, takže vám budou sloužit mnoho let.

Noha stolu - na co se zaměřit?

Při rozhodování o výběru stolové nohy je třeba věnovat pozornost několika otázkám. Vzhledem k tomu, že se tyto prvky používají v prostoru společně s deskami stolů, hleďte na vlastní estetické cítění a věnujte pozornost i detailům. Je důležité, aby stolová deska a nohy spolu ladily. Nesmí se zapomínat ani na otázky a postup instalace, takže je třeba ověřit technické přizpůsobení jednotlivých řešení. Kromě toho jsou důležitým aspektem také rozměry stolových nohou. Stojí za to věnovat pozornost tomu, aby jejich výška odpovídala vašim potřebám. V obývacím pokoji mohou dobře fungovat poměrně nízké nohy na konferenčním stolku, zatímco vysoké mohou najít uplatnění na jídelním nebo kuchyňském stolu pro celou rodinu. Pokud máte zájem o výrobu vlastního stolu z masivní desky a stolových nohou, na e-shopu SEART.cz najdete širokou nabídku veškerých komponentů a potřeb pro váš nový DIY projekt.

 

-->