Menu
INFOLINKA: +420 466 566 960

Váš košík je prázdný.

Komody z masivního dřeva

V této kategorii najdete spoustu nápadů na vybavení vašeho obývacího pokoje nebo ložnice. Můžete vybírat z velké řady modelů, které se pro vás stanou tím pravým řešením. Máme pro vás moderní, ale i klasické komody v barvě nebo čistém dřevě, vysoké, prostorné, úzké a spoustu jiných s otevřenou policí, zásuvkami, ale i skříňkami.

Jak vybrat komodu?

Výběr komody je velmi důležitý. Komoda je nábytek, který nesmí nikde v domácnosti chybět. A to především díky uspořádání prostoru. Tento kus nábytku může váš malý chaotický pokoj změnit ve vzdušný a funkční prostor.

Moderní, ale i ty tradiční komody najdou ideální umístění v obývacích pokojích a ložnicích. Jde o nábytek mimořádně pohodlný díky svému úložnému prostoru, který komody nabízejí v místě uložení. Zároveň díky velkolepému designu a nejnovějším trendům, se také staly nejkrásnějším dekorativním kusem. Seart.cz vám může nabídnout komody různých velikostí, ale i barev, které tedy podlehnete vy?

Stylová komoda nebo jde o funkčnost?

Každý zákazník si jistě vybere podle svých představ a možností. Hledáte legendární kus masivní komody do obývacího pokoje, která dodá moderní styl? Potom tedy vyberte jednu z našich komod v netradiční šedé, bílé nebo ponechané ve své plné kráse. Tato kategorie komod zahrnuje různé modely v různých stylech. Kromě komod pro moderní styl v šedé, bíle a jíné barvě, najdete i komody v elegantním, nebo rustikálním stylu, které můžete umístit i do ložnice. Pokud ve výběru pořád tápete, doporučujeme se podívat na článek, kde jsme pro vás připravili Top pět komod pro rok 2019. Pokud si vyberete jednu z komod od Seart, nebojte se, že byste nesehnali i ostatní nábytek, který by se dokonale připojil k vybrané komodě. Například do ložnice k jakékoliv komodě bude ideální volbou lůžko ze stejného materiálu a provedení, jako je vámi zvolená komoda.

 
 
Nabízíme široký sortiment komod, mimo jiné i komody pro děti včetně těch s přebalovacím pultem, komody do obývacího pokoje a do ložnice. Nejodolnější a nejkrásnější komody jsou vyrobeny z masivního dřeva, v naší nabídce najdete nábytek z borovice, smrku, buku, dubu, dokonce i mahagonu.
1

Dřevěná komoda - praktická a krásná?

Dřevěné komody jsou v dnešní době kusem nábytku, který si každý velmi cení, a v každé domácnosti najdete alespoň jeden kus tohoto typu nábytku. Dřevěné komody se vyrábějí v mnoha různých verzích a modelech, k dispozici jsou jak klasické komody, tak moderní nábytek nebo speciálně zestárlé rustikální komody - to vše proto, aby si každý mohl tento jedinečný kus nábytku sladit se svým interiérem. Kromě nejoblíbenějšího nábytku do ložnice a předsíně dnes kralují komody do obývacího pokoje a komody do dětského pokoje, ale ve skutečnosti je tento kus nábytku tak univerzální, že jej lze vložit do jakékoli místnosti. Pokud se rozhodnete pro koupi moderní bílé komody, doporučujeme pořídit si komodu z masivního dřeva, protože bude nejkrásnější a nejpevnější a bude vám sloužit mnoho let. Jaké jsou výhody komod? Jistě krásný vzhled, ale také nadprůměrná praktičnost: komoda je úhledný kus nábytku a zároveň velmi prostorný. Pomáhá udržovat pořádek v domácnosti a usnadňuje ukládání různých předmětů.

Stylová komoda - kus nábytku do každého pokoje?

V minulosti se komody používaly především v ložnici a předsíni. Komoda do ložnice je dnes stále velmi oblíbeným kusem nábytku ze dřeva, komoda do předsíně se často volí jako doplněk ke skříni nebo dokonce jako její náhrada, ale na oblibě získává i komoda do obývacího pokoje, komoda do koupelny nebo dokonce komoda do kuchyně. Klasické komody jsou vybaveny několika zásuvkami stejné velikosti. Modernizované modely zahrnují dvoudveřové komody nebo čtyřdveřové komody, případně i propracované velké komody se zásuvkami a dvířky. Komody mohou být vysoké nebo nízké, široké nebo úzké a i pro malé místnosti je snadné najít vhodné vybavení, například komodu s posuvnými dvířky nebo rohovou komodu. Novinkou na trhu je také truhla na víno, která umožňuje pohodlné skladování a působivou prezentaci vlastněných lihovin. Stále častěji se komody objevují v pokojích dětí a dospívajících. Pro nejmenší děti se obvykle volí komoda s přebalovacím pultem, která usnadňuje péči o dítě a šetří místo v - obvykle malém - pokoji nebo dětském koutku.

Jakou dřevěnou komodu vybrat?

Pokud jde o komody, je nabídka na trhu tak široká a rozmanitá, že se můžete ve výběru ztratit, aniž byste věděli, pro co se nejlépe rozhodnout. Zaprvé je vhodné, aby zakoupený kus nábytku, byl vyroben z masivního dřeva. Dřevo je ušlechtilý, nadčasový materiál, který vypadá krásně a navíc je odolný proti poškození, takže se skvěle hodí pro intenzivně používaný kus nábytku. Nejčastější volbou jsou komody z borovice nebo smrku, protože tyto druhy dřeva jsou nejoblíbenější a mají nejnižší cenu. Rozhodnutí, z jakého dřeva by měla být komoda vyrobena, závisí na účelu nábytku. Dubová komoda nebo buková komoda jsou pevný a tvrdý nábytek, ale materiál neumožňuje příliš efektní zpracování, takže pokud sníte o komodě s vyřezávanými detaily, měli byste se poohlédnout po smrkové komodě. Mahagonová komoda je mimořádně elegantní a moderní kus nábytku, ale poměrně drahý. Pokud hledáme něco neobvyklého, ale ne exotického, mohla by vás zaujmout komoda z akátového dřeva nebo komoda z lipového dřeva. Různé druhy dřeva se liší svou různou odolností, tvrdostí a barvou. Tato poslední vlastnost je důležitá, pokud chceme komodu zasadit do interiéru v její přirozené dřevěné barvě. Barevná teplota dřeva by měla být sladěna s barevným schématem a stylem interiéru. Klasické komody z přírodního dřeva jsou stále velmi oblíbené, ale stále častěji si vybíráme bílé komody v různých stylech. Naopak bíle lakovaná komoda se hodí do místností v retro stylu. Bílá komoda v moderním minimalistickém stylu je skvělou volbou pro skandinávské interiéry, zatímco jemnější bílá komoda s ornamenty vylepší interiér v provensálském stylu. Na své si přijde i stále oblíbenější industriální styl: ideální volbou je komoda z recyklovaného dřeva nebo kus nábytku, který kombinuje dřevo s kovovými prvky. Retro komoda může mít více než jeden vzhled, takže se skvěle hodí do rustikální ložnice i do vintage obývacího pokoje. Pokud si vyberete komodu se zásuvkami s promačkanou povrchovou úpravou, bude vypadat jako starožitný kus nábytku. Při výběru komody do kuchyně nebo komody do koupelny se ujistěte, že dřevo bylo řádně naimpregnováno: v těchto místnostech bude komoda vystavena zejména vysoké vlhkosti a kolísavým teplotám.

Dřevěná komoda je jistě kus nábytku, který stojí za to mít doma. Není to jen reakce na aktuální trendy v interiérovém designu. Je to také způsob, jak pohodlně a funkčně vybavit svůj domov.

Jak se dřevěné komody hodí do interiéru?

V současné době jsou dřevěné komody v oblasti interiérového designu nepochybně velmi oblíbené. Jedná se o praktický nábytek, který v mnoha případech vypadá v prostoru skvěle. Takový nábytek je také zaměřen na skladování, což je jedna ze základních otázek, které jsou důležité pro logické uspořádání prostoru. Proto se při zařizování místnosti, jako je například obývací pokoj, ložnice, předsíň nebo jídelna, vyplatí uvažovat o začlenění dřevěné komody do celkového interiéru. Zájemci zde mají k dispozici opravdu široké spektrum různých možností, což jim dává velkou volnost, ale zároveň může činit konečné rozhodnutí náročným. Proto je vhodné se na tento úkol připravit a provést řadu analytických kroků. Nábytek použitý v interiéru by měl vyhovovat jak vizuálním preferencím, tak praktickým potřebám uživatele.

Jaké praktické výhody mohou mít komody z masivního dřeva?

Dřevěné komody poskytují pohodlné a přehledné uložení vašich věcí, což je bezpochyby velmi důležitá otázka, pokud jde o správu dostupného prostoru. Kromě toho lze komodu využít také k vytvoření zajímavé expozice pro sbírku zarámovaných fotografií, sbírku figurek nebo sbírku suvenýrů z prázdninových cest. V mnoha případech proto mohou dřevěné komody fungovat opravdu dobře. Je třeba mít na paměti, že výše zmíněná surovina je odolná a má dlouhou životnost a zároveň často nabízí atraktivní poměr kvality a ceny. To znamená, že jednou zakoupené dřevěné komody lze v mnoha případech používat po mnoho let. To je jistě důležité z praktického hlediska.

Jaké estetické výhody mohou mít dřevěné komody?

Při výběru nábytku jsou velmi důležité také vizuální aspekty. Dřevěné komody se mohou v prostoru hodit těm, kteří chtějí v místnosti vytvořit útulnou atmosféru. Uvedený materiál je totiž jemným a stylovým odkazem na přírodu. Díky univerzální povaze dřeva lze dřevěné komody snadno zařadit do nejrůznějších designových nápadů. Kromě toho je třeba mít na paměti, že dřevo se snadno upravuje. To může být důležité pro lidi, kteří si cení personalizace nábytku nebo pro ty, kteří rádi poměrně často mění design interiéru.

Výběr komody podle materiálu?

Jestliže přemýšlíte o materiálech a o nezávadnosti nábytku, zajisté můžete být klidní. Veškeré komody a jiný nábytek je vhodný i do dětských pokojů. Na výrobu jsou použité pouze přírodní a ekologické materiály, které lidskému zdraví neškodí.

Nešetřete na nábytku ani na sobě a svém zdraví. Koupit kvalitní kus nábytku se vyplatí a víte proč? Protože dřevo je ušlechtilý materiál, nadčasový i odolný proti stroji času, tudíž bude opravdu nejlepším společníkem pro váš ekologický a nezávadný domov.

-->