Menu
INFOLINKA: +420 466 566 960

Váš košík je prázdný.

Pirátská truhla či starodávný dřevěný kufr?

Patří truhly a kufry s kováním do současných životů?

Dřevěné kufry a truhly už dávno nejsou běžným cestovním zavazadlem. O to víc si jich dokážeme vážit v interiéru. Staré renovované truhly nebo i ty zcela nové, ručně vyráběné, jsou výrazným doplňkem v našich domovech. To, co je dělá zajímavé není jen tvar a připomínání historie či tajemné pirátské éry. Právě kování na truhlách a kufrech je to, co nás k nim tak táhne.

Jaké kování na truhly a kufry lze vybrat?

Při renovaci či DIY dřevěné truhly nebo kufru můžete vybírat z mnoha kovových komponentů. Podívejte se na různé nábytkové kovové rohy, bezpečnostní petlice či visací zámky, které vypadají jako desítky let staré. Kování na truhly a kufry lze koupit i ve zcela zrezlé podobě.

Jaké barvy kování na truhly a kufry máme?

Kromě zrezlé varianty lze koupit také černé kování na kufry a truhly. V nabídce najdete i surovou ocel bez barevné úpravy, které můžete barvu dodat vy sami či počkat, co s ní udělá čas. Kupte si na vaši pirátskou truhlu či starodávný dřevěný kufr nové kování a dejte jim nový lesk. 

 
 
1

Renovace nebo DIY: Kování na truhly a kufry

Našli jste na půdě starou zašlou truhlu či kufr? Zajímavá dekorace do bytu je na světě! Stačí znovu ošetřit dřevo a nejspíš vyměnit kování, pak můžete truhlu nebo kufr hrdě umístit do interiéru a připravit si (nebo vymyslet) dechberoucí historku o jejím původním obsahu. Staré vintage věci nebo ty, které vypadají už trochu opotřebovaně skvěle vyniknou v rustikálně nebo industriálně zařízené domácnosti. Navíc se jedná o praktickou dekoraci, protože z truhly můžete udělat menší úložný prostor. Pokud máte tvořivého ducha a zápal pro DIY projekty, renovaci zvládnete sami. A v tu chvíli se vám nabízí mnoho možností, kterými okořeníte vaši práci. U nás najdete nábytkové rohy, různé petlice i visací zámky. 

Široký výběr kování na truhly a kufry

Výběr je opravdu široký a tak doporučujeme před nákupem promyslet, jak má kování na truhlu na hotovém produktu vypadat. Do jaké interiéru ji chcete umístit a co v místnosti vynikne nejlépe. Prohlédněte si nábytkové rohy, které zpevňují a chrání nejen truhlu nebo kufr, ale právě i komody, skříně či stoly. Ploché nábytkové kování má stejnou funkci ale také je i dekorativní – zvolíte jednodušší variantu nebo tu zdobenou? Prohlédněte si všechny! 

Pro fajnšmekry jsme připravili i zajišťovací háček v detailním kovovém zpracování či visací zámek s klíčkem jako od pokladu. Ale zámek by byl k ničemu, kdybyste při nákupu kování na truhlu zapomněli na petlici. Na e-shopu SEART.cz jich najdete hned několik typů, velikostí i barev. Vaší pozornosti jistě neunikne ta rezavá. Rezavá petlice je pomocí chemie upravena do věrohodné podoby kování, které pár let leželo na dně moře. 

Do jakého interiéru patří truhly a kufry s kováním? 

V domácnostech najdete truhly a kufry s kováním nejčastěji jako dekoraci v obývacím pokoji či v prostorné chodbě. V domácnostech, které jsou zařízeny ve rustikálním, vintage nebo industriálním stylu tyto výrazné dekorace krásně vyniknou. A protože velká truhla rozhodně není nenápadný kousek, pak se vyplatí dbát na detaily. Každý host si ji bude rád prohlížet a tak se zaměřte právě na kování, doplňky nebo detaily dřeva, které si zaslouží vdechnout další život. 

Masivní dřevo a kov, to je léty vyzkoušená symbióza jak v interiéru domácností, tak i restaurací a hotelů. Vytvořte v hotelovém pokoji atmosféru chaty v lese nebo starších časů a hosté se k vám budou rádi vracet.

Práce s masivním dřevem: kování na truhly a kufry

SEART.cz není pouhý e-shop. Stojí za ním mnoho řemeslníků a mistrů truhlářů, tesařů i kovářů. Zpracování dřeva a kovu není vždy jednoduché a díky našim kolegům se můžeme za každý náš kus nábytku či dekorace postavit. Kvalitní materiál, pečlivé zpracování a kontrola i těch nejmenších detailů – toho si naši zákazníci cení nejvíce. I vy jistě oceníte vlastní dopravu zdarma, možnost smontování nábytku či poradenství pro váš další projekt. Například při výběru kování na truhly či nábytkové kování při renovaci staré skříně.

 

-->