Menu
INFOLINKA: +420 466 566 960

Váš košík je prázdný.

Líbivé kliky ke dveřím nebo k oknu

Jak důležité jsou kliky v interiéru?

V interiéru hrají velkou roli právě drobné detaily, které dokáží vybudovat tu správnou atmosféru a podpořit styl bydlení. Kliky, na které saháme několikrát denně, jsou právě takovým detailem. Podívejte se na dveře právě teď. Řekli byste, že se vám líbí vaše klika? Vyberte si takovou kliku ke dveřím či okenní kliku, se kterou se můžete pochlubit.

Podle čeho vybrat správnou kliku ke dveřím?

Pokud si nejste jisti, jakou kliku ke dveřím vybrat, pak se rozhlédněte v již zařízeném domově. Klika by neměla zbytečně vybočovat ze zvoleného stylu, spíše ho doplňovat a zapadat do celkového vyznění v interiéru. Všechny kliky jsou vytvořené tak, aby příjemně zapadly do ruky a tak jde opravdu pouze o design. Na výběr máte ze zdobenějších kovových klik nebo jednoduchých ze surového kovu. 

Jakou okenní kliku zvolit?

Okenní klička je malá a proto je její tvar ještě důležitější pro snadnou a rychlou manipulaci. Stejně jako u dveřních klik jsme tento problém vyřešili za vás. Všechny naše okenní kliky jsou navržené tak, aby plnily svou funkci. Zvolíte černé detailně zdobené kličky na okna či jednodušší tvary ve stříbrné barvě ocele. Při výběru počítejte nejen s designem v místnosti, ale i barvou okenního rámu.

 

 
 
2

Kliky – nepodceňujte jejich výběr

Možná si říkáte, že na vzhledu kliky zase tolik nezáleží. Nejspíš je to proto, že jste se v nejbližší době nesetkali s klikou, která se vám špatně brala do ruky, výrazně neseděla do interiéru nebo jste nesahali na kliku z plastu či jiného levného a nekvalitního materiálu. Věřte, že pokud byste se setkali s takovou klikou, je to to první, čeho si všimnete. Každodenní chod domácnosti se bez takové drobnosti, jakou je klika, neobejde. Dopřejte sobě, své rodině i hostům pohodlí a celistvý příjemný design v domově, ve kterém chcete trávit ty nejhezčí a bezstarostné chvilky. 

Kliky ke dveřím v interiéru, exteriéru či okenní kliky u nás nakoupíte v té nejvyšší kvalitě nejen po stránce materiálu, ale i bezchybným zpracováním. Díky tomu vám kovové kliky SEART vydrží mnoho a mnoho let. Vyberte si podle svých preferencí nejen design, ale i vnitřní zařízení kliky tak, aby do vašich dveří či oken jednoduše zapadla a vy neměli mnoho starostí s její instalací. 

Z jakého materiálu vybírat kliky?

Kliky doporučujeme vybírat z kvalitních a odolných materiálů. Každodenní používání by se mohlo rychle podepsat na méně kvalitním zpracování. U nás najdete kovové kliky na dveře i okna. Vybírat můžete z nejkvalitnější oceli v mnoha barevných provedeních. Kliky u nás najdete v surové ocelové barvě, černé matné úpravě nebo černé lesklé variantě. Finální úprava je vždy prováděna tak, aby kliky v původním barevném provedení vydržely co nejdelší čas i přes náročné používání. Pokud by však po mnoha letech došlo k jejich blednutí, není problém jim znovu dodat lesk či barvu. 

U klik je také důležité vybírat přesně podle parametrů okna či dveří, do kterých se bude nová klika instalovat. Pokud tedy hledáte kliky, které vymění stávající, pak si detailně prohlédněte jejich zařízení a vyvarujte se tak problémům při instalaci. Při pochybnostech se na nás můžete snadno obrátit a rádi s vámi váš výběr probereme po telefonu či e-mailu. 

Na co si dát pozor při volbě kliky?

Klika – na prvním místě funkční součást interiéru. Samozřejmě je nejdůležitější její bezchybný chod, snadná instalace a pohodlnost používání. Pozor si ale také dejte na sladění stylu, do kterého kliky ke dveřím nebo okenní kliky vybíráte. 

Rustikální domov si doladíte klikami v mosazném či černém matném provedení s jemným či výraznějším zdobením a detailní prací uměleckého kováře. Můžete si vybrat z mnoha velikostí klik i podkladové destičky, která kliku drží na místě dveřích i okenních rámech. Minimalistický interiér zase podtrhnete jednoduchými klikami v základních tvarech. Černá barva pak příjemně zvýrazní čisté tvary a dodá šmrnc celému prostoru. 

SEART – výrobce nábytku z masivního dřeva a kovu

Pokud si vyberete kliky na e-shopu SEART.cz, máte jistotu kvalitních materiálů i pečlivého zpracování nejmenších drobností. Díky tomu vám budou kliky dlouho sloužit bez potřeby oprav nebo dalšího seřizování. Výrobce SEART je odborníkem na nábytek i doplňky do domácnosti z masivního dřeva a kovu. Tyto přírodní materiály přináší do interiéru příjemné teplo a dlouhé roky používání, proto je vzhled výrobků nejčastěji klasický, rustikální, loftový či minimalistický. Tyto styly se v našich domácnostech objevují stále a proto je investice do nábytku z masivu vždy rozumnou volbou.

 

-->