Kolekce

Konferenční stolky a lavice z masivního dřeva pro obývací pokoj

Konferenční stolek, malý a nenápadný kus nábytku. Když o něm mluvíme, přijde nám na mysl pohodlná pohovka, teplo z krbu, oblíbená káva nebo čaj a samozřejmě ovladač, jedním slovem konečně chvíle odpočinku. I když je malý, zaujme důležité místo v obývacím pokoji, proto nemůže být ledajaký. Musí zdůraznit charakter interiéru, obohatit ho a zároveň být masivní, stabilní a praktický, čili musí být jednoduše z masivu. Výběr tvaru a velikosti je individuální, může to být stolek ve tvaru čtverce, obdélníku, nebo se šuplíky na drobnosti. V moderním dizajnu jsou k dispozici nízké masivní konferenční stolky, vyrobené z bukového nebo dubového dřeva, často s naturálními prasklinami. Do domů ve venkovském, útulném stylu pasují rustikální, provensálské a bílé konferenční stolky. Ti odvážnější mohou přemýšlet nad neobvyklým tvarem, jako jsou třeba pařezy. Při takovém výběru je třeba dát pozor, aby vám broučci z kůry nesnědli podlahu :)
 
 
Konferenční stolek do obýváku je velmi důležitým kusem nábytku. Máme v nabídce dubové, teakové, mahagonové a borovicové, různých tvarů a stylů. Nabízíme velké stolky k rohovým sedačkám i malé kávové stolky.

Dřevěný konferenční stolek - povinný kus nábytku v každé obývacím pokoji!

Ano, jelikož je těžké si představit jídelnu bez slušného dřevěného stolu, není možné si představit dobře zařízený obývací pokoj bez dřevěné lavice nebo konferenčního stolku. Dokonce i když má pokoj tradiční stůl, stojí za to přemýšlet o menším kusu nábytku, který umísťujeme přímo před pohovku, v koutě posezení. Masivní dřevěná lavička nebo klasický konferenční stolek je velmi praktický kus nábytku, který zároveň hraje důležitou roli v interiérovém designu - je viditelný, nachází se v centru obývacího pokoje a ukládá stylistiku místnosti, takže stojí za to postarat se o správnou lavici. Především byste se měli zaměřit na dřevěný nábytek. Dřevěné lavice a dřevěné konferenční stolky jsou pevné, stálé a nadčasové - nikdy nevyjde z módy, budou odolné vůči každodennímu intenzivnímu vykořisťování a budou nám sloužit po mnoho let. Vyberte si lavice pro obývací pokoj podle našich potřeb, nerozhodněte příliš velký nebo příliš malý stůl, zvažte také modely s dalšími zásuvkami nebo poličkami, zejména pokud máme relativně malý prostor a nemůžeme si dovolit další noviny.

Krásné dřevěné lavice v různých stylech

Výběr dřevěných laviček a konferenčních stolů je obrovský. V klasických a moderních interiérech bude fungovat nízká masivní buková lavička nebo dubová lavička. Chceme-li zajistit stabilitu, ale i vizuální lehkost nábytku, v moderním obývacím pokoji můžeme nastavit lavičku se skleněnou deskou, stejně zajímavou možností je dubová lavice se skleněnou policií. V mnoha různých uspořádáních se na místě objeví bílá lavička. Bílý nábytek se hodí do různých interiérů, moderních i retro. Strukturovaná dřevěná lavička v bílém dokonale doplňuje rustikální obývací pokoj nebo pokoj ve vinobraní, zatímco v obývacím pokoji v provensálském stylu bude perfektní mahagonová lavička nebo bílý konferenční stolek. Podkrovní interiéry budou mít místo pro připojení starého dřeva s kovem. Průmyslová lavička vypadá jako recyklovaný kus nábytku a průmyslový konferenční stolek je velmi podobný starým pracovním stolům. Pokud si nejsme jisti, zda náš salon zůstane v současné stylizaci po dlouhou dobu, rozumnou cestou bude klasická dřevěná lavička, kterou se můžeme snadno přizpůsobit jakémukoli uspořádání.

Co hledat při koupi obývacího pokoje?

Kromě skutečnosti, že lavička musí být stylově přizpůsobena výzdobě obývacího pokoje a že by měla být dřevěná lavice, která by byla stabilním a dlouhotrvajícím nábytkem, stojí za to věnovat pozornost několika dalším důležitým otázkám při nákupu. Výška lavice musí být nastavena na výšku lavice, při které bude lavička nastavena. Většina lavic z masivního dřeva je poměrně nízká, konferenční stolky jsou naopak vyšší. Myšlenka spočívá v tom, že osoba sedící na pohovce se může pohodlně dostat k věcem, které jsou na stole. Povrch desky je také důležitý: pokud je naše rodina velká a my všichni rádi trávíme čas společně, např. Při filmovém promítání, nemůžeme se rozhodnout pro miniaturní stůl, kde bude těžké umístit několik šálků s čajem. Pokud je počet členů domácnosti variabilní v různých dnech dne, skvělým řešením bude sada konferenčních stolů. Sada se obvykle skládá ze 2 nebo 3 tabulek, které se liší velikostí. Menší stoly lze snadno vkládat pod největší, takže nevyužívají zbytečně místa, i když nejsou v současné době používány! To je velmi praktické řešení, zejména pro malé byty. Konferenční stolek se zásuvkami nebo klasická dřevěná lavička s polici je pohodlný způsob, jak ukládat věci, které si vždycky budete chtít udržet v pohovce. Pokud se rozhodneme o takovém nábytku, nejsme v nebezpečí náhodného zaplavení časopisu, telefonu nebo dopisu s kofeinou nebo čajem. Další věc, kterou je třeba přemýšlet, je tvar konferenčního stolku. Nejoblíbenější jsou obdélníkové lavičky a nástěnné lavice, ale pokud styl obývacího pokoje uloží výběr nábytku s měkkými čarami a zjednodušenými tvary, není nic, co by vám bránilo ve výběru kulatého konferenčního stolku. Každé z těchto řešení má své vlastní výhody a nevýhody, je třeba zvážit, jaká volba bude pro nás nejlepší. Bez ohledu na zvolený tvar a zda vyberete bílou borovou lavičku nebo moderní stůl nebo rustikální lavičku, vyberte lavici vyrobenou z masivního dřeva, získáme kvalitní kus nábytku.