Menu
INFOLINKA: +420 466 566 960

Váš košík je prázdný.

Nenápadná, ale zároveň důležitá dekorace nábytku - knopky

Kam lze umístit knopky?

Knopky – malé úchyty lze využít jako nenápadnou dekoraci na komody, skříňky nebo kuchyňské kredence. Dejte nábytku nový život a hned při renovaci vyberte i nové knopky, kterými jej pomůžete dostat znovu do formy. Knopky snadno vymění i ten, kdo nezískal příliš zručnosti. Stačí k tomu pouze šroubovák a pár minut práce. Vyberte si z široké nabídky knopek tak, aby se vám výsledek hodil do vašeho interiéru. U nás vyberete knopky jednoduché a moderní, stejně tak i ve zdobeném vintage stylu. A dokonce i se zvířaty! 

Z jakých materiálů lze koupit nábytkové knopky?

Nábytkové knopky na e-shopu SEART.cz jsou celé pečlivě zpracované z pevné litiny nebo doplněné o keramiku. V nabídce keramických knopek si můžete vybrat z barevných motivů, protože právě keramika umožňuje nanášení dlouhotrvajících barev a ani během každodenním používání to na nich nezanechá stopy. 

Pokud hledáte klasické knopky, najdete zde širokou nabídku litinových knopek – jednoduchých kulatých až po zdobené nebo ty se zvířecí hlavou. 

Jak si vybrat vhodnou knopku? 

Knopku vybírejte podle podle umístění. Jak na nábytek, kam ji přišroubujete, tak i do jaké místnosti. I knopky totiž podléhají různým stylům a tak pokud máte kuchyň například v rustikálním stylu, jistě najdete i takovou knopku.

 

 
 
Vyberte si z malých knopek mnoha designů a stylů, které dokážou snadno proměnit váš starší nábytek.
1

Knopky – nenápadná ozdoba nábytku

Chcete dát staré komodě nový lesk nebo vám na právě koupeném kusu nábytku něco nesedí, ale nevíte přesně, co to je? Pak se zaměřte na úchyty a knopky. Zkuste si představit, že jsou jiné, hezčí a bytelnější. Možná se vám pak ta komoda (ať už nová nebo stará) bude líbit o něco víc. 

Nábytkové knopky jsou malé ozdoby na každé zásuvce či dvířkách. Vybírat si můžete v nejrůznějších stylech – rustikálním, stylu provance, industriálním, klasickém vintage nebo jednoduchém minimalistickém. Detailně zpracované knopky vám mohou zlepšit den pokaždé, když si půjdete do zásuvky či projdete kolem skříně. Všímejte si drobností a zaměřte se na detaily, které tvoří celek.

Materiály a údržba nábytkových knopek 

Knopky na e-shopu SEART.cz jsou vyrobené z litiny. Tento materiál byl vybrán pro vysokou pevnost a stabilitu, která může být zkoušena každodenním používáním. Litině nevadí neustálý dotyk, mastnota ani jiné složky, které by mohly jakkoliv ublížit vystaveným knopkám. Údržba je tedy velice jednoduchá a stačí je otírat od prachu obyčejnou vodou s jemným saponátem. 

Kromě litiny může být na nábytkových úchytech použita také keramika. Hladká a příjemná na dotek a navíc s možností barevných dekorativních prvků. Vzhledem k samozřejmě nižší odolnosti je u keramických knopek možnost naštípnutí či prasknutí při nárazu, ale tyto náhody nejsou zase tak běžné.  

Nejrůznější styly knopek a jak je využít

Nábytkové knopky si na našem e-shopu můžete vybrat z mnoha stylů i tipů. Nejčastější objednávkou jsou klasické jednoduché knopky kulatého tvaru s minimálním zdobením. Pokud si ale přejete trochu větší “divočinu”, jistě vás zaujmou knopky se zvířecí hlavou, hodiny či jednoduché nápisy. 

Velkou část sortimentu také tvoří zdobené nábytkové knopky. Ty jsou ozdobené buď detailní prací s litinou, keramickou kulatou hlavou či broušeným sklem. Keramické nábytkové knopky mají samozřejmě základ z litiny, která je pevná a stabilní. Ovšem dekorativní keramická část může nést barevné ornamenty, jednoduché tahy tenkým štětcem či další ozdobné prvky. Pokud je váš domov ve stylu vintage či provance, nejspíš si vyberte tyto nábytkové knopky s keramickou hlavou. 

Ale i do loftových a industriálních domácností lze umístit nábytek se zajímavými knopkami. Hledejte spíše ty jednoduché, ale nebojte se ani kombinace! 

Knopky přímo od výrobce 

Firma SEART.cz patří mezi výrobce kvalitního a stylového nábytku z masivního dřeva. V nabídce najdete komody, stoly, lavice i velké a pohodlné postele. Ovšem k nábytku vždy patří i nějaké kování, a proto se SEART.cz rozhodl i pro výrobu kovaných příslušenství a doplňků. Vše pod jednou střechou a pod přísným dozorem – tak je zajištěna vysoká kvalita jak vstupního materiálu, tak i výsledného produktu, který putuje za vámi. Z litinové části výroby si můžete vybrat nejen nábytkové knopky, ale i klepadla na dveře, držáky na toaletní papír či zdobené policové konzole. Nakupte jen jednou vše na jednom e-shopu a věříme, že budete spokojeni.