Menu
INFOLINKA: +420 466 566 960

Váš košík je prázdný.

Truhly z masivního dřeva

Je libo truhlu?

Dřevěné truhly mohou sloužit více účelům, především jsou bez investice vašeho drahocenného času. Díky jedinečnosti a originalitě tohoto nábytku jsou vhodné pro každý interiér i místnost. Dříve byly dřevěné truhly a přepravky typické pro každou domácnost. Avšak ten, kdo vlastnil vyřezávanou truhlu, řadil se mezi prosperující a bohatší lidé. Po spoustě let ztratily truhle svůj drahocenný význam nezbytnosti, ale v dnešní době je tomu opakem. Tento druh nábytku se opět vrací a plní svoji funkci jednoduchého ukládání potřeb. Ať už se truhlu rozhodnete použít jako prostor pro hračky, ložní prádlo nebo jiné, vždy doplníte prostoru funkci a dekorativní prvek celé místnosti.

Truhla není jenom záležitost historie.

Mnoho lidí se truhlám vyhýbá a to především kvůli strachu z nemoderního vzhledu, ale opak je pravdou. Truhle v novodobém designu jsou stále více poptávané. Zejména kvůli jednoduchému ukládání například ložního prádla v ložnici a doplnění krásného a útulného tradičně - rustikálního stylu, který pomocí masivní truhly zvládnete levou zadní. Pokud máte malou ložnici, ale přece jen byste si přáli mít ve svém domově jednu z těchto krásným truhel, které dokáží z místnosti vytvořit idilicky klidné prostředí, doporučujeme tento kus nábytku umístit do vstupní místnosti, kde může být využita k sezení místo lavice. Podle velikosti vstupní místnosti můžete truhlu doplnit buď o jednu komodu nebo dokonce celou věšákovou stěnu. Vše záleží na vašem stylu a podmínkách.

Kam truhlu případně umístit?

Existuje více možností, kde využít tento nádherný interiérový nábytek. Nechejte se inspirovat v našem článku “Opomíjené dřevěné truhly”, který vám prozradí, jak a kde truhle využít.

 
 
Nabízíme masivní dřevěné truhly, které jsou ideální pro odkládání ložního prádla, dětských hraček nebo jiných drobností. Truhla ze dřeva lze také použít jako sezení do předsíně, chodby nebo obývacího pokoje.
1

DŘEVĚNÉ TRUHLY - PRAKTICKÉ A STYLOVÉ?

Dřevěné truhly jsou tradičním nábytkem, který se v současnosti vrací do módy. Naše nabídka zahrnuje masivní dřevěné truhly, které lze využít v různých typech interiérů. Nejčastěji se truhly používají pro ukládání ložního prádla v ložnici. Je to vynikající alternativa k dřevěným skříním a šuplíkům pod postelí. Pevná, prostorná dřevěná truhla pojme polštáře, deky a povlečení. Kromě praktické funkce dodává truhla interiéru idylický, rustikální charakter. Dřevěnou truhlu lze použít i na chodbě nebo v obývacím pokoji, kde bude sloužit k ukládání hraček. 

DŘEVĚNÁ TRUHLA - Z BOROVICE, SMRKU NEBO BUKU?

Truhla je praktickým, stylovým a originálním řešením, které jistě zapůsobí na vaše hosty. Naše nabídka zahrnuje truhly z různých druhů dřeva. Máme truhly z borovice, smrku, buku a mahagonu. Můžete si také vybrat z různých povrchových úprav: voskované, naolejované a lakované povrchy. Všechny truhly jsou vyrobeny s velkou pozorností ke každému detailu. Speciálně vybrané dřevo a pečlivé zpracování dělají z dřevěných truhel z naší nabídky velmi estetické, ale také odolné kusy nábytku.

Díky různým stylům dřevěných beden je lze použít v designu jakéhokoli interiéru, a to i moderního. V závislosti na druhu dřeva použitého k výrobě truhly, její barvě, tvaru a typu dekorace ji bude možné přizpůsobit konkrétnímu stylu. Jak bylo uvedeno výše, nejoblíbenější jsou rustikální dřevěné truhly. Vzhledem k tomu, že v současné době je v módě bílý nábytek, bude bílá truhla také skvělou volbou. Může se jednat o provensálskou truhlu, která je plná idyličnosti a lehkosti ve svém provedení, nebo o mahagonovou truhlu plnou důstojnosti a elegance. Nejlépe bude vypadat truhla vyřezávaná ze smrkového dřeva v horalském, podhalaňském stylu. Lze ji však s úspěchem použít i v klasických interiérech. Pozornost upoutá industriální truhla, vypadající opotřebovaně, s dalšími nápisy. Bude připomínat obaly od továrních výrobků nebo výrobky dovezené v mezinárodní dopravě.

Dřevěné kufry a truhly lze také snadno proměnit tím, že je obklopíte různými doplňky a dřevěným nábytkem v určitém stylu. Jednoduchá klasická truhla z masivního dřeva je jako chameleon - díky své univerzálnosti bude vypadat skvěle v jakémkoli interiéru! A co když se vám stylové truhly opravdu líbí, ale nemůžete pro ně doma najít to správné místo? Skvělým nápadem je rohová truhla, například rohová truhla ze smrkového dřeva. Nejenže vypadá velmi atraktivně, ale je také mimořádně prostorná, přičemž nezabírá příliš mnoho místa a využívá roh místnosti, který by pravděpodobně - nebýt komody - zůstal nezastavěný. A pokud sníme o větším počtu dřevěných truhlíků, různých velikostí, ale ve stejném stylu, je sada 3 rustikálních truhlíků lákavou nabídkou. Dřevěných nádob není nikdy dost, hodit se bude jak truhla do předsíně, tak kufr do ložnice a dřevěná truhla v obývacím pokoji může sloužit jako chytrý konferenční stolek s úložným prostorem. Využití kufrů a dřevěných truhel je tak všestranné, že jsme vlastně omezeni jen svou fantazií, pokud jde o nápady na jejich využití.

DŘEVĚNÉ TRUHLY - BÍLÉ A RUSTIKÁLNÍ

Nádherné truhly s ručním vyřezáváním vypadají krásně. Pro milovníky rustikálního stylu budou ideální masivní, pevné truhly s ručním kováním. Ručně broušené povrchy a krásná hnědá barva z našich truhel činí originální kusy nábytku. Ve světlejším interiéru bude vhodná bílá dřevěná truhla s jemným vyřezáváním.