Menu
INFOLINKA: +420 466 566 960

Váš košík je prázdný.

Retro industriální panty do dveří a oken

Panty do dveří a oken

Kam je použít?

Pokud máte rádi nejrůznější doplňky a příslušenství v retro stylu, najdete v nabídce našeho internetového obchodu krásné dveřní závěsy. 

Jaké jsou jejich výhody?

Každý výrobek je dodáván s potřebnými šrouby, které zajišťují rychlou a snadnou instalaci. Stylové dveřní závěsy můžete použít také pro skříně a vnitřní dveře ve vaší domácnosti. 

Jaká je jejich životnost?

Jsou vyrobeny ze zestárlé oceli a dodají mu rustikální charakter, který potěší všechny příznivce originálních aranžmá v poslední době velmi oblíbeném a oceňovaném retro stylu.

Neobvyklý výběr pantů pro dveře a okna v rustikálním industriálním stylu. Zveme vás, abyste si prohlédli naši nabídku dveřních závěsů.

 

 
 
1

Dveřní panty - proč jsou tak důležité?

Panty dveří - ačkoli se zdánlivě jedná o nevýznamný konstrukční detail - plní nesmírně důležitou úlohu. Především drží dveře na místě a zabraňují jejich sklouznutí, posunutí nebo naklonění. Za druhé umožňují efektivní a pohodlné zavírání a otevírání dveří. A konečně za třetí, zajišťují bezpečnost proti vloupání, protože pokud jsou dostatečně robustní a správně přizpůsobené typu dveří, není tak snadné je vylomit. Současné trendy v interiérovém designu vyžadují, aby dveřní závěsy, stejně jako další doplňky a kování pro nábytek a dřevěné konstrukční prvky, plnily další důležitou úlohu: měly by být prvkem výzdoby interiéru, podtrhovat krásu dveří, stylově s nimi ladit a zdůrazňovat styl, v němž je byt zařízen.

Ideální dveřní pant v retro stylu?

Odkazy na doby minulé jsou v současnosti jedním z nejoblíbenějších trendů v interiérovém designu. Retro styl je velmi univerzální, praktický a má mnoho tváří, takže si každý může najít variantu pro sebe. Vintage interiér je interiér plný drobných příchutí, detailů, které dohromady vytvářejí kouzelný, atmosférický prostor s duchem minulosti. Závěsy dveří jsou jedním z prvků, kterým stojí za to věnovat pozornost při zařizování rustikálního interiéru ve starém stylu. Teoreticky nejsou panty dveří nijak zvlášť viditelné, ale pokud se moderní lesklé ocelové panty postaví vedle starých dřevěných dveří, jistě se dosáhne groteskního a znetvořujícího efektu. V dřívějších dobách se panty záměrně odhalovaly a krásně zdobily dveřní křídla. V obchodě s rustikálními doplňky dnes snadno najdete stylizované, ručně kované dveřní panty, které surovému dřevu jistě dodají řemeslnou zručnost, eleganci a jedinečný nádech. Retro litinové dveřní závěsy jsou krásnou ozdobou domácnosti a spolehlivým designovým prvkem dveří, který vydrží dlouhá léta a usnadní vám každodenní život.

Rustikální dveřní závěsy jsou určeny pro použití na masivních, silných dveřích z přírodního dřeva. Při jejich výrobě se používá litina a ocel nejvyšší kvality a jejich povrchová úprava připomíná pozdní středověk a renesanci. Speciálně patinovaný povrch nebo hrubá povrchová úprava umocňují retro efekt, zatímco složité ozdoby a dekorativní detaily promění každou domácnost ve velkolepé venkovské sídlo! Můžete si vybrat z různých typů dveřních závěsů, od tradičních jednoduchých závěsů až po rohové závěsy.

Než si koupíte ozdobný panty - zamyslete se nad ním!

Závěsy dveří by měly být nejen robustní a krásné, ale také funkční. Před pořízením modelu závěsu, který vyhovuje vašim potřebám, je třeba zvážit několik velmi důležitých faktorů. Nejprve je velmi důležité zvážit, ke kterým dveřím bude závěs připevněn. Čím silnější a těžší jsou dveře, tím robustnější závěs je potřeba. U vysokých a mohutných dveří je důležitý také počet závěsů, které na ně budou namontovány. Neméně důležitá je otázka, zda potřebujeme závěsy pro vnější nebo vnitřní dveře. V druhém případě bude fungovat téměř jakýkoli dveřní závěs, ale v případě vnějších dveří musíme věnovat pozornost tomu, zda je kování dostatečně impregnováno a odolné vůči proměnlivým a nepříznivým povětrnostním podmínkám, jako je vlhkost nebo mráz. Pokud tomu nebudeme věnovat pozornost, může se stát, že naše krásné a stylové dveřní závěsy budou po několika měsících vypadat ošklivě. Zvažte také, zda chcete dveře otevírat vpravo nebo vlevo - to je velmi důležité, protože špatně zakoupené panty vám znemožní namontovat dveře podle vašich představ. Vyberte si závěsy dveří, které se snadno a rychle instalují, a to nejlépe takové, které obsahují veškerý potřebný montážní hardware.

Vyberte si pevné dveřní závěsy pro své pohodlí!

Každý den otevíráme dveře - vnější i vnitřní - desítky krát. Jedná se o nezbytný prvek každého domu, který odděluje jednotlivé místnosti od sebe a zajišťuje soukromí a bezpečnost obyvatel. Aby nám dveře dobře sloužily, je nezbytné mít kvalitní příslušenství. Základem pohodlného používání každých dveří je pevná klika, spolehlivé panty a dobře fungující zámky.

-->