Menu
INFOLINKA: +420 466 566 960

Váš košík je prázdný.

Nástěné mapy

Je libo nástěnné mapy?

Dekorace, které tematicky odkazují na geografické motivy jsou velmi oblíbené a těší se velkému zájmu, a to díky svému velkému potenciálu. Nástěnné mapy jsou skvělým způsobem, jak vyplnit prázdnotu na stěnách a vybavení studeného prostoru. Mapy dostupné v naší nabídce jsou velmi estetické a stylové, díky čemuž mohou dobře fungovat v nejrůznějších stylových místnostech.

Kde můžete mapy použít?

Mohou být použity v ložnici, obývacím pokoji i na a chodbě. Nástěnné mapy jsou skvělým nápadem do interiérů zařízených podle předpokladů moderního, klasického, rustikálního i industriálního stylu.

Kdy mapu pořídit?

Nástěnné dekorace s motivem mapy jsou také skvělým nápadem na dárek pro ty, které fascinuje cestování, zatímco modely map v retro stylu potěší milovníky historie. V naší nabídce najdete také další předměty v retro stylu, které se skvěle hodí k nástěnné mapě, například dřevěný stůl v rustikálním stylu, provazovou lampu s ozdobnou žárovkou nebo stylovou kovovou knihovnu, která slouží jako knihovnička.

 
 
1

Nástěnné mapy - základní informace

Při výběru dekorativních prvků pro váš interiér byste rozhodně měli věnovat velkou pozornost detailům. Detaily mohou mít často velký vliv na konečný výsledek inetriéru, proto je nutné přesně určit, čeho chcete použitím jednotlivých dekorací dosáhnout. Nástěnné mapy mohou být v mnoha případech velmi zajímavým řešením. S jejich pomocí lze využít prázdný prostor na stěnách, což je z kompozičního hlediska nepochybně velmi důležité. Tyto mapy jsou k dispozici v různých variantách. Je důležité se podívat na jejich velikost a na to, jak se vejdou do prostoru, který máte k dispozici. Dekorativní mapy mohou být například skvělým způsobem, jak v aranžmá vyjádřit lásku k cestování. Lze z nich také vytvářet zajímavé kombinace. Možnosti v této tematické oblasti jsou nepochybně značné, což není málo. Stojí za to zvážit zavedení takových dekorací do vašich pokojů. Nástěnná mapa může být skvělým nápadem v obývacím pokoji, ložnici, jídelně nebo na chodbě. Estetické cítění je zde nepochybně důležité, protože soudržnost kompozice návrhu je velmi důležitou otázkou, kterou bychom neměli podceňovat. Dekorace použité v prostoru by měly ladit s ostatními prvky, které se v dekoru objevují.

Dekorativní mapy - jaké mají výhody a nevýhody?

Buď pečlivě vyrobená kovová nástěnná mapa, nebo tento typ dekorace na plátně může být v místnosti velmi účinný a je dobré si to uvědomit. Vložení takové mapy do místnosti může být jednoduchým způsobem, jak ji zpestřit. Kovová nástěnná mapa světa má uživateli bezpochyby co nabídnout. Kov je totiž pevný a odolný materiál, což znamená, že v mnoha případech může být v prostoru používán po velmi dlouhou dobu. Mapy na plátně se mohou hodit do místností, kde chcete vytvořit útulnou atmosféru. Kovové varianty naopak mohou do uspořádání vnést určitou strohost. Je proto důležité určit, jakých efektů chcete různými řešeními v prostoru dosáhnout. Není pochyb o tom, že kvalitní nástěnné mapy jsou často k dostání za atraktivní ceny, což z hlediska hospodaření s rozpočtem rozhodně není zanedbatelné. Je dobré pečlivě zvážit implementaci takového vybavení do vašeho interiéru.

Nástěnné mapy - které si vybrat?

Výběr nástěnných map nemusí být vůbec jednoduchý úkol. Zde je třeba vzít v úvahu řadu aspektů. Jedním z nich jsou bezpochyby rozměry. Měly by se vejít do prázdného prostoru na stěně, který je k dispozici pro vývoj. Je také vhodné dbát na stylistickou konzistenci uspořádání. Nástěnné mapy z kovu mohou být velmi užitečné v průmyslových interiérech, kde se tento materiál často používá. Takové modely mohou dobře fungovat i v prostorách s rustikálním nebo moderním charakterem. Nástěnné malby na plátně mohou být také stylovým odkazem na minulost v interiéru. Vše závisí na individuálních představách a preferencích. Zájemci mohou experimentovat nebo se zaměřit na tlumené kombinace.

Nástěnná mapa světa - na co se zaměřit?

Při výběru nástěnných map je nepochybně nutné zaujmout komplexní přístup k celému projektu. Určitě je třeba mít na paměti otázky týkající se kompoziční soudržnosti uspořádání a souhry jednotlivých barev přítomných v místnosti. Citlivě je třeba přistupovat i k otázce rozměrů. Nástěnné malby lze použít v dekoru jako ústřední bod, který přitahuje pozornost, i jako decentní doplněk nebo vylepšení prostoru. Výběr dekorace je velmi individuální záležitostí, proto je třeba brát tuto výzvu vážně. S konečným rozhodnutím není třeba spěchat - čas na rozmyšlenou může být jistě velmi užitečný. Pokud máte zájem o koupi takových dekorací, měli byste se nepochybně podrobně seznámit s dostupnými návrhy a pečlivě je analyzovat podle svých osobních preferencí. Celkové rozhodování vyžaduje velkou péči a nasazení.

-->