Menu
INFOLINKA: +420 466 566 960

Váš košík je prázdný.

BLOG - Seart.cz


Jak ochránit dřevěnou pracovní desku

Dřevěné desky jsou oblíbeným řešením v kuchyních, jídelnách a koupelnách. Jejich přirozená krása a hřejivý vzhled přitahují mnoho uživatelů. Avšak aby bylo zajištěno dlouhodobé používání, je nezbytné správně je chránit před poškozením.

Čti více

Renovace nábytku „udělej si sám“ – Na co pamatovat?

V 21. století jsme zvyklí nahrazovat staré věci novými. A nábytek není výjimkou. Rozmanitá nabídka obchodů s nábytkem nabízí moderní i tradiční vybavení přizpůsobené každému stylu interiéru. Pro nákup nového nábytku také nemusíme chodit osobně, stačí si prolistovat katalog obchodu a objednat online. Nicméně současná ekologická vlna a móda DIY nábytku vede k tomu, že se čím dál častěji rozhodujeme pro renovaci nábytku. Jak obnovit nábytek a darovat mu druhý život?

 

Čti více

Průvodce: Lakovaný nábytek – Vše, co o něm potřebujete vědět

Dřevěný nábytek s lakovaným povrchem se v současnosti těší velké oblibě, protože lesklé povrchy jsou spojovány s moderní elegancí. Lakovaný nábytek často umísťujeme do kuchyně, ale najde si své místo i v obývacím pokoji ve stylu glamour nebo moderně zařízené předsíni. Stejně jako každý druh nábytku mají i lakované kusy své výhody a nevýhody – je důležité se s nimi seznámit, než se rozhodneme pro nákup nábytku s lesklými povrchy a deskami.

Čti více

Péče o dřevěný nábytek: Voskování a olejování

Zušlechťování dřeva vosky a oleji má dlouhou tradici a v současnosti prožívá renesanci. Na trhu se stále častěji objevuje nábytek upravený těmito přírodními nátěry. Pro mnohé však zůstává tento způsob ošetření dřeva téměř tabu, obestřené určitým tajemstvím. Nevíme, jaké jsou tyto produkty, jaké jsou jejich vlastnosti a jak se o ně starat, proto se jejich nákupu vyhýbáme nebo máme mnoho otázek a pochybností. Ale je to správně?

 

 

Čti více

Bílý nábytek v obývacím pokoji: Inspirativní aranžmá pro každý styl

Před lety bylo módní mít ve svém bytě stěny vymalované bíle. S postupem času se však do domácností začaly dostávat různé barvy - od jemných pastelových barev až po syté odstíny plné energie. Nicméně dnes se bílá barva opět vrací do středu pozornosti aranžování interiérů - a to nejen na stěnách, ale i v podobě nábytku. Jak ale zařídit obývací pokoj v bílé, aby nebyl nudný a nepůsobil dojmem útulného, ​​sterilního prostoru?

Čti více

Jak si vybrat systém posuvných dveří?

Posuvné dveře jsou funkčním řešením do každé domácnosti. S jejich pomocí můžeme nejen zvětšit prostor, ale také prakticky oddělit jednotlivé funkční zóny, např. obývací pokoj od kuchyně, ložnici od šatny, pracovnu od obývacího pokoje nebo kuchyň od spíže. Systémy posuvných dveří umožňují využít ne úplně praktické nebo úzké prostory, protože se jejich křídla neotvírají dovnitř ani ven, jako v případě tradičních dveří, ale pohybují se podél linie stěny, takže k nim můžete bez problému umístit nábytek. Navíc poskytují vysoký komfort používání, které je také bezpečné, což je důležité zejména v domácnostech s malými dětmi, seniory nebo handicapovanými lidmi. Jednokřídlý a dvoukřídlý ​​posuvný systém vypadá skvěle i v moderních a stylových kancelářích. Systém venkovních posuvných dveří je zase skvělým řešením pro terasu či balkon.

Čti více

Světlo ve tmě: Příběh různých stylů v nábytkářství

Umění vzniká z nápadů, která často vycházejí z náhody. Styly však nejsou jen pouhým výsledkem náhody, ale skvostným odkazem myšlenek, které překypují krásou a probouzejí obdiv pro své tvůrce. Mnoho stylů navzdory své dlouhé historii, si stále udržují své kouzlo a jedinečnost. Tvůrci, kteří si nejsou vědomi kvality svých koncepcí, často váhají konfrontovat své myšlenky s kritikou světa. Při přeměně svých konceptů do reality se nacházejí na rozcestí vkusu publika, kde každý názor sehrává klíčovou roli.

Čti více

Instalace posuvných dveří - krok za krokem

Posuvné dveře jsou oblíbeným řešením v mnoha domácnostech a kancelářích. Jejich instalace vyžaduje pečlivou přípravu a správné nářadí. Existuje mnoho různých systémů posuvných dveří, které lze nainstalovat. Bez ohledu na to, který posuvný systém si vyberete, je důležité se předem seznámit s montážními instrukcemi daného modelu.

Čti více

Jaký systém posuvných jednokřídlých dveří si vybrat?

Krásný a funkční dům je snem každého z nás, a proto věnujeme velkou pozornost jeho zařízení. V současnosti se mezi trendy v interiérovém designu stále častěji objevují posuvné dveřní systémy, a to nejen v malých bytech, ale i v těch prostorných. Důvodů, proč je toto řešení tak oblíbené, je hned několik. Za prvé, posuvné systémy umožňují využít každý volný metr prostoru a rozdělit byt do funkčních zón. Za druhé, jsou velmi pohodlné a bezpečné při používání, nereagují na průvan a jsou bezpečnou volbou pro děti a starší osoby. Za třetí, posuvné dveře jsou vhodné i pro domy s handicapovanými osobami, protože umožňují samostatné pohybování po domě na invalidním vozíku a jsou snadno posuvné. Za čtvrté, opticky zvětšují prostor díky modelům se skleněnými výplněmi a propouštějí do místnosti více světla. A konečně, posuvné dveřní systémy vždy vypadají originálně a skvěle doplňují styl našich interiérů. Pojďme se tedy podívat, jaký systém posuvných jednokřídlých dveří si vybrat.

Čti více

Musí být ideální konferenční stolek menší verzí jídelního stolu?

Obývací pokoj je místnost, kterou naši hosté uvidí jako první, hned po předsíni nebo chodbě, a proto mnoho lidí věnuje velkou pozornost jeho uspořádání. Volba barvy stěn, stylových dekorací a vhodného dřevěného nábytku nám umožní vytvořit ideální prostor pro relaxaci, společné jídlo a setkávání s přáteli. Konferenční stolek bývá středem každého obývacího pokoje a spolu s pohovkou a křesly vytvoří skvělou relaxační zónu. Má tento typ dřevěného nábytku do obývacího pokoje ladit, nebo se vyplatí zvolit originální uspořádání interiéru?

Čti více
 
-->