BLOG - Seart.pl


Několik výhod dřevěného nábytku, které byste měli znát

V dnešní barvité době najdete na trhu různý nábytek z různého materiálu. Avšak jeho výhody a životnost nejsou tak úctyhodné, jako nábytek z masivního dřeva. Proč je tedy dřevěný nábytek vyráběný už po staletí tak významný? Čtěte dále a dozvíte se hlavní důvody!

Čti více

Adventní věnec, vánoční vůně - pusťte si domů Vánoce!

Poradíme Vám, jak vytvořit Vánoční atmosféru ve 4 bodech!

Čti více

Staré rámy od obrazů nevyhazujte! Máme několik tipů jak je využít

Staré rámy od obrazů nevyhazujte! Máme několik tipů jak je využít. Objevili jste na půdě staré rámy od obrazů, které jste plánovali vyhodit? Pak zadržte! 

Čti více

Jak se starat o masivní nábytek

Jak se starat o masivní nábytek?

Jednu věc máme všichni společnou. Když jde o něco, co jsme si pořídili z vlastních peněz, většinou dbáme na to, aby to dlouho vydrželo. 

Čti více

Barvy interiéru a jejich vliv na člověka

Barvy a interiér, to je zkrátka nevyčerpatelné téma. I když každý z nás má své preference, pokud jde o oblíbené barvy, nemělo by nám to bránit ve využití vlastností jednotlivých barev jak ve vlastním bytě, tak i v kanceláři.

Čti více

Správné klima v ložnici

Za časů našich prarodičů bylo celkem běžné spát v chladné místnosti. Koneckonců tvrdilo se, že to má blahodárný vliv na naše zdraví.

Čti více

Strukturalizace dřeva

Strukturalizace je speciální proces, který spočívá na zestaření povrchu dřeva. Je to proces velmi pracný, ale výsledný efekt přináší velkou satisfakci.

Čti více

Druhy dřeva a jejich charakteristika

Dřevo borovice je měkké, křehčí než smrkové, bělová část je smetanově bílá až  okrová, jádro oranžově hnědé až dorezava. Letokruhy jsou výrazné. Dřevo v případě nevhodném postupu zpracování trpí charakteristickým zamodráním, což ho znehodnocuje. Díky odolnosti se borové dřevo používá především na okna a dveře, včetně rámů.

Čti více

Ekologický pokoj pro malé dítě

"Také jsem měl takový!" Pomyslí si jistě nejeden dospělý, když pro své dítě vybírá koberec s naznačeným plánem města, křižovatkami a dopravními značkami. Ačkoliv není tajemstvím, že takové vybavení pokoje má výchovnou hodnotu, je v dnešní době kladen důraz přede vším na ekologické normy. Neměli bychom to podceňovat, víme přece, že na na něm naše ratolesti budou trávit značnou část svého dne.

Čti více

Jak správně vybírat postel?

Postel představuje nejdůležitější kus nábytku v každé ložnici. Strávíme v ní až třetinu našeho života. Čemu tedy věnovat pozornost při jejím nákupu?

Čti více