Menu
INFOLINKA: +420 466 566 960

Váš košík je prázdný.

Matrace

Jak vybrat matraci?

Výběr matrace ovlivní kvalitu vašeho spánku na mnoho let. Proto jsme pro vás vybrali ty nejpohodlnější matrace napříč spektrem tvrdostí, materiálů a určení. Nechybí žádná z technologií, stejně tak nabídka moderních materiálů je kompletní. Pro maximální usnadnění vašeho pátrání po té nejvhodnější matraci jsme celý sortiment rozdělili do přehledných kategorií. Stačí tak znát vaše požadavky a můžete si být jisti, že s naší matrací se vy či vaši zákazníci ocitnete v sedmém nebi.

Jaké matrace nabízíme?

V naší nabídce najdete matrace pružinové, pěnové, latexové, sendvičové nebo matrace s více spacími zónami.Naši nabídku doplňují rošty a postele. Díky našim zkušenostem a vědomí vlivu, který mají matrace na pohodlí odpočinku našich zákazníků, vám nabízíme výrobky nejvyšší kvality. Při rozhodování o koupi matrace, která nám má poskytnout správný odpočinek, relaxaci a pohodlí při spánku, bychom jí měli věnovat trochu více pozornosti. Nezapomínejme, že v posteli trávíme třetinu života, a proto musí být matrace stejně jako boty dobře přizpůsobena osobě, hmotnosti spícího nebo způsobu spánku. Matrace by nám měla přinést úlevu po náročném pracovním dni, nikoli další starosti, když se v matraci něco zasekne a způsobí špatný spánek. 

 
 
Díky zkušenostem a znalostem o vlivu matrací na komfort odpočinku našich zákazníků, předáváme vám do rukou produkty nejvyšší kvality. Uvažujíc nad koupí matrace, který nám má zajistit přiměřený odpočinek, relax a příjemný spánek ..
1

PROČ JE DŮLEŽITÁ KVALITNÍ MATRACE?

Při výběru matrace je velice důležité si uvědomit, že na matraci budete každý den trávit třetinu vašeho času. Těchto přibližně osm hodin, sloužících k odpočinku a uvolnění, by každý měl využít na maximum. Je prokázáno, že spaní na kvalitní posteli s vhodnou matrací, dokáže po jediné noci odstranit některé menší zdravotní potíže s pohybovým aparátem. Nikdy bychom neměli z postele vstávat ještě více rozlámání, než když jsme na ní zalehli. Kvalitní matrace umožní odpočinek kloubům, páteři, svalům, a umožní hluboký spánek, který umožní naprosté psychické zrelaxování. Je prokázané, že jedinci, kteří nedosahují hlubokého a kvalitního spánku, jsou více podráždění a agresivní. U výběru matrace je však potřeba dávat pozor na hodně parametrů a vlastností.

JAK VYBRAT TU SPRÁVNOU MATRACI?

Nikdy nevybírejte matraci podle ceny či slevy. Vysoká cena nemusí znamenat tu nejlepší kvalitu a nápadně velká sleva napovídá, že předností matrace nejspíš nebude její kvalita. Určitě se nevyplatí vybírat ani podle vzhledu matrace. Při výběru je důležité si uvědomit jak často, budeme na matraci ležet, zda bude součástí ložnice a budeme na ni odpočívat každý den, nebo zda bude matrace umístěna například na chalupu a budeme ji využívat pouze rekreačně. Dále je důležité si uvědomit, kdo bude na matraci spát, zda je pro něj vhodnější měkčí, tvrdší, nižší či vyšší matrace. Je důležité také prozkoumat materiály, ze kterých je matrace vyrobena, zda jsou použity přírodní materiály, nebo zda je například přidané stříbro, jako praktický prvek pro lepší odvod potu.

JAKÉ MATRACE TEDY NABÍZÍME?

Pěnové matrace

Matrace z pěnového materiálu, jsou nejčastěji prodávanými matracemi na českém trhu. Pěnové matrace jsou používány hlavně díky jejich pozitivní vlastnosti, kterou je tvarování a přizpůsobení se tvaru těla a páteře. U výběru pěnové matrace je důležité si dávat pozor na gramáž, která je uváděna v kg/m3, tato gramáž totiž určuje kvalitu a životnost matrace. Existují různé druhy pěn – standardní s gramáží 25-40 kg/m3, HR studená pěna s gramáží 38-60 kg/m3  a viskoelastická pěna s gramáží 50 kg/m3. Jak se však liší tyto jednotlivé typy pěn?

  • Standardní pěna se skládá z pravidelné struktury, která disponuje velmi malými buňkami. Výhodou této pěny je její tvarová stálost. Nevýhodou pak horší prodyšnost kvůli malým buňkám ve struktuře.
  • HR studená pěna naopak disponuje otevřenou strukturou s velkými póry, díky kterým je matrace velmi prodyšná a elastická. U HR studené pěny, je důležité pozorovat gramáž, jelikož nám větší gramáž zajistí větší tvarovou stálost.
  • Viskoelastická pěna, jinak nazývaná líná nebo termo pěna, je charakteristická změnou své tuhosti podle teploty těla, kterému se naprosto přizpůsobí.

Pružinové matrace

Pod pružinovou matrací, si většina lidí představí vrzající, praskající a nepohodlnou matraci. Tomu už tak, ale dávno není. Nynější pružinové matrace jsou velice promyšleně sestavené, a přidáním dalších materiálů k pružinám, vzniká kvalitní matrace. Do matrace již nejsou umístěny pouze samostatné pružiny. Jednotlivé matrace tvoří pružinová kostra, ve které jsou jednotlivé pružiny zabaleny do textilního obalu, tzv. taštičky. Díky tomuto provedení, jsou tyto matrace velice odolné a mají dlouhou životnost.

Přírodní matrace

Použití přírodních materiálů při výrobě matrací, zajišťuje především dlouhou životnost a mimořádnou prodyšnost matrací. Většina matrací z přírodních materiálů také velmi dobře odvádí vlhkost a zaručují tak spánek v suchém prostředí. Při výrobě se používají buď materiály rostlinného, nebo živočišného původu, jako například 100% ovčí vlna, 100% velbloudí vlna, 100% koňská žíně, 100% sisal, 100% bavlna nebo latex. K čemu všemu ale použití těchto materiálů může sloužit? Ovčí a velbloudí vlna velmi dobře regulují teplotu, v zimě hřejí a v létě chladí. Koňská žíně poté dokáže pojmout až 20% vlhkosti své hmotnosti. Bavlna disponuje velkou absorpcí vlhkosti a latex zase působí proti roztočům.

NA CO NEZAPOMENOUT?

Při výběru je důležité myslet také na rozdílnou tuhost matrace. Na trhu jsou většinou nabízeny matrace čtyř různých tuhostí, a to měkká, střední, tvrdá a extra tvrdá. Některé matrace jsou dokonce oboustranné, a z každé strany nabízí tuhost. Právě proto je důležité, aby si vždy každý vybíral matraci sám pro sebe, a také, aby si matraci sám osobně vyzkoušel. Každý jedinec má své osobní pojetí tuhosti a není možné vybrat tu pravou matraci bez vyzkoušení.

-->