Objevili jste na půdě staré rámy od obrazů, které jste plánovali vyhodit? Pak zadržte! Ještě než se rámu zbavíte a jednoduše je zahodíte do kontejneru, přečtěte si náš dnešní článek. My totiž víme, že staré rámy od obrazů lze skvěle kreativně využít - připravili jsme si pro vás hned několik úžasných nápadů!

Jak využít staré rámy od obrazů?

Poslouží jako tácek i nástěnka na klíče! Vyhodit staré rámy od obrazů, které mohou být třeba bohatě zdobené, by byla velká škoda. Pokud ve vás dřímá alespoň maličká kreativní dušička, pak jsou následující řádky určené právě vám. Ze starých rámů, které by jinak putovaly přímo do odpadu, můžete vytvořit nástěnku na klíče i originální tác pro servírování.

1. Originální tácek

Máte-li po ruce rámeček, jehož součástí je i sklo, využijte jej pro výrobu originálního servírovacího tácu. Místo obrázku můžete použít třeba nějaký zajímavý ozdobný papír, hodí se i kreativní ubrousky, které vytvoří lákavý podklad. Ze stran pak stačí k rámu přišroubovat úchytky a tácek je rázem na světě.

2. Nástěnka na klíče

Pokud i u vás doma panuje takový nešvar, že pořád hledáte ztracené klíče, pak tu máte hned další skvělý způsob, jak využít staré rámy od obrazů. Rám můžete nastříkat třeba zlatou nebo stříbrnou barvou, pokud chcete, můžete jej klidně i natřít nebo jakkoli jinak ozdobit. Můžete se vsadit, že odteď už se vám klíče ztrácet nebudou.

3. Netradiční dekorace

Ze starého rámu si můžete vytvořit netradiční dekoraci, se kterou pak hravě oživíte například předsíň nebo obývací pokoj, hodit se bude i do ložnice. Buď rám nechte v takovém stavu, ve kterém je v originální podobě, nebo jej natřete třeba na hnědo, na bílo nebo na kteroukoli jinou barvu. Do rámu pak můžete zavěsit třeba věnec nebo cokoli jiného.